Krásna pleť v každom veku – Navan

Starať sa o pleť nie je iba výsadou žien, ale taktiež aj mužov. Postupom času a pribudajúcimi rokmi sa pleť mení. Je to najmä z dôvodu hormonálnych zmien a zvyšujúcim sa vekom. Taktiež sa o pleť treba starať inak v zime a inak v lete. Pri horúcom slnku, aj pri treskúcom mraze, potrebuje naša pleť iné vyživujúce a ochranné látky.

Vek 20+

Mladosť nie je zárukou dokonalej krásy, hoci v tomto veku potrebujú ženy menej starostlivosti, ako to býva neskôr. Netreba ale všetko nechať na prírodu a už od začiatku je nutné sa o svoju pleť príkladne starať. Osoh sa dostaví okamžite, ale tiež o niekoľko rokov, kedy bude krása ťažiť z tých najlepších základov. Vo veku po dvadsiatke je tiež dôležitý dostatok hydratácie pokožky, jej ochrana pred nadmerným pôsobením slnečných lúčov a tiež vhodný životný štýl.

Vek 30+

Po prekročení tridsiatky – hoci ide o krásny mladý vek – začína žena vidieť prvé známky starnutia. Ide o celkom prirodzený proces, ktorý sa pripomína jemnými vráskami, zvýšenou citlivosťou pleti na negatívne faktory či rýchlejšou únavou pokožky. Okrem jednorazového ošetrenia je, samozrejme, dôležitá aj bežná starostlivosť, zdravý životný štýl, dostatočný spánok a tiež vlastné sebavedomie. To často urobí lepšiu službu ako hocičo iné.

Vek 40+

40+ vek, kedy pleť naplno prezradí, ako sme sa o ňu v mladosti starali. Môžu sa objaviť fľaky, popraskané žilky, prehĺbené vrásky, pleť môže byť vysušená zo slnka, elasticita aj vlhkosť prirodzene ubúdajú. Naďalej platí, že je nutná kvalitná každodenná starostlivosť.

O svoju pleť sa starajte v každom jednom veku, ona sa vám odvďačí. A pokiaľ sa objaví problém, niet nad modernú medicínu, ktorá diskrétne a hlavne efektívne napraví to, čo nedokázala príroda. Spokojný pocit zo seba samej za to určite stojí.

Leave a comment