Apilkácia botulotoxínu – Navan
Čo je botox?

Botulotoxín je jedna z najúčinnejších látok na vyhladzovanie mimických vrások. Mimické vrásky v tvári vznikajú v dôsledku sťahovania mimických svalov tváre, taktiež genetickou predispozíciou, stresom, dehydratáciou a inými faktormi. Najčastejšie sa tvoria na čele, medzi obočím a okolo očí. Tieto mimické vrásky možno korigovať aplikáciou botulotoxínu. Botulotoxín je látka, ktorá „zamrazuje“ svaly a používa sa v niekoľkých lekárskych odboroch.

Pri aplikácii jemnou inzulínovou ihlou do tých mimických svalov tváre, ktoré vrásky spôsobujú, dochádza k obmedzeniu ich pohybu a k následnému vyhladeniu vrások. Zákrok je bezbolestný a rýchly.

Priebeh zákroku

Zákrok prebieha pomerne rýchlo, niekoľkými vpichmi – podľa lokalizácie a typu vrások. Bolestivosť sa obmedzuje na pocit jemného vpichu. Po aplikácii je odporúčané intenzívne využívať mimiku ošetrenej oblasti, 3 – 4 hodiny zostať vo vzpriamenej polohe, neľahnúť si na chrbát ani na brucho, nepredkláňať sa. Jemné začervenanie či drobné modrinky po vpichoch ustupujú do 48 hodín až 7 dní.

Ako dlho pretrváva účinok Botoxu?

Účinok nastupuje 4-6 deň od aplikácie a vydrží niekoľko mesiacov. Dĺžka účinku je u každého pacienta individuálna. Po jeho odznení je možné zákrok opakovať.

Na ktoré vrásky aplikovať botulotoxín?

Najčastejšie aplikovanou lokalitou sú vrásky okolo očí, medzi obočím a na čele. Menej bežné sú aplikácie okolo úst, ústne kútiky, šija a nos. Aplikáciou botoxu sa však dá dosiahnuť aj jemné zdvihnutie obočia, vyriešiť asymetria a podobne. Veľmi dobrý účinok sa dá dosiahnuť aj pri odstránení potenia botulotoxínom.

Výhody botoxu
  • vyhladzuje vrásky
  • rýchle viditeľné výsledky (3-5 dní)
  • vytvára mladistvý vzhľad
  • nechirurgický zákrok
  • prvotriedna bezpečnosť