Chemický peeling – Navan

Chemický peeling je lekársky zákrok, ktorý používa k ozdraveniu kože chemické substancie – rôzne druhy kyselín. Pôsobí na tkanivovú a štrukturálnu regeneráciu kože s cieľom obnovenia epidermisu a k premene mikro-architektúry kože.

Aplikáciou a pôsobením jednej alebo viacerých AHA či BHA kyselín (alfa, beta-hydroxykyseliny) nanesených na koži vzniká deštrukcia kože v určitej hĺbke a rozsahu. Nasledovaná regeneráciou epidermisu a určitej časti dermisu.

AHA kyseliny sú ovocné kyseliny, ktoré sa prirodzene vyskytujú v ovocí a ďalších potravinách. Majú keratolytický účinok, odlupovaním kože, pomáhajú uvoľniť a odstrániť mŕtve bunky povrchovej vrstvy kože. Prirodzene tak dochádza k stimulácii a obnove buniek v rôznych hĺbkach kožného tkaniva. Výsledkom je zdravšia a hladšia pleť, s minimalizovanými prejavmi akné, pigmentáciou, vráskami a inými nerovnosťami.

Chemický peeling pomocou AHA / BHA kyselín je bezpečný, vyžaduje iba krátku dobu „rekonvalescencie“. Pre maximálnu účinnosť sa vykonáva v sérii niekoľkých sedení, podľa zvoleného typu peelingu a podľa indikácie určenej dermatológom. Vzhľadom k rôznemu portfóliu chemických peelingov (rôzne kombinácie a koncentrácie AHA / BHA kyselín) možno pôsobiť povrchovo i do hĺbky kože, lekár vyberie daný typ podľa riešeného problému a stavu pleti.

Čo môžete očakávať po chemickom peelingu?

Jednoznačné zlepšenie textúry a kvality pleti

Zjednotenie farebného tónu pleti, zníženie frekvencie hyperpigmentácií

Zmenšenie pórov a reguláciu mazotoku

Rozžiarenie a rozjasnenie pleti

Samotné ošetrenie nie je bolestivé. Vzhľadom k tomu, že na klinikách nájdete silnú anti-aging starostlivosť, je potrebné počítať s vysoko koncentrovanými peelingy (oproti tým kozmetickým), preto aj vyššia miera poštipkávání. Avšak pôsobenie chemických peelingov sa počíta na minúty, prípadný diskomfort je teda veľmi krátky.