Chemický peeling je lekársky zákrok, ktorý používa k ozdraveniu kože chemické substancie – rôzne druhy kyselín. Pôsobí na tkanivovú a štrukturálnu regeneráciu kože s cieľom obnovenia epidermisu a k premene mikro-architektúry kože.

Aplikáciou a pôsobením jednej alebo viacerých AHA či BHA kyselín (alfa, beta-hydroxykyseliny) nanesených na koži vzniká deštrukcia kože v určitej hĺbke a rozsahu. Nasledovaná regeneráciou epidermisu a určitej časti dermisu.

AHA kyseliny sú ovocné kyseliny, ktoré sa prirodzene vyskytujú v ovocí a ďalších potravinách. Majú keratolytický účinok, odlupovaním kože, pomáhajú uvoľniť a odstrániť mŕtve bunky povrchovej vrstvy kože. Prirodzene tak dochádza k stimulácii a obnove buniek v rôznych hĺbkach kožného tkaniva. Výsledkom je zdravšia a hladšia pleť, s minimalizovanými prejavmi akné, pigmentáciou, vráskami a inými nerovnosťami.

Chemický peeling pomocou AHA / BHA kyselín je bezpečný, vyžaduje iba krátku dobu „rekonvalescencie“. Pre maximálnu účinnosť sa vykonáva v sérii niekoľkých sedení, podľa zvoleného typu peelingu a podľa indikácie určenej dermatológom. Vzhľadom k rôznemu portfóliu chemických peelingov (rôzne kombinácie a koncentrácie AHA / BHA kyselín) možno pôsobiť povrchovo i do hĺbky kože, lekár vyberie daný typ podľa riešeného problému a stavu pleti.

Čo môžete očakávať po chemickom peelingu?

Jednoznačné zlepšenie textúry a kvality pleti

Zjednotenie farebného tónu pleti, zníženie frekvencie hyperpigmentácií

Zmenšenie pórov a reguláciu mazotoku

Rozžiarenie a rozjasnenie pleti

Samotné ošetrenie nie je bolestivé. Vzhľadom k tomu, že na klinikách nájdete silnú anti-aging starostlivosť, je potrebné počítať s vysoko koncentrovanými peelingy (oproti tým kozmetickým), preto aj vyššia miera poštipkávání. Avšak pôsobenie chemických peelingov sa počíta na minúty, prípadný diskomfort je teda veľmi krátky.

Newsletter

Nenechajte si újsť naše novinky

Navan © 2022.

Všetky práva vyhradené.