Frakčná rejuvenizácia a korekcia jaziev / strií – Navan

Frakčná rejuvenizácia / resurfacing je ideálnou voľbou pri viacerých problémoch s pleťou a predčasných známkach jej starnutia, akými sú zmeny pigmentácie a farebné nerovnomernosti, strata pružnosti, jemné vrásky, ale aj  rozšírené póry, jazvičky po akné, strie, či jazvy po úrazoch a chirurgických zákrokoch. Pomocou frakčného laseru vieme ošetriť nielen povrchovú epidermis, ale aj hlbšie vrstvy kože a pomôcť tak k vyhladniu reliéfu kože a k dosiahnutiu jednotnejšiemu vzhľadu pleti.

Je potrebná príprava pred ošetrením ?

Ideálne sú jesenné a zimné mesiace, pleť nesmie byť čerstvo opálená, 3-4 dni pred ošetrením je vhodné neaplikovať lokálne dráždivé produkty a liečivá (napr. s obsahom retinoidov, exfoliantov a pod.). Pred zákrokom nanesieme na ošetrovanú oblasť lokálne anestetikum, zákrok je len mierne bolestivý.

Môže nastať na pokožke nejaká reakcia?

Bezprostredne po zákroku je vhodné ošetrenú oblasť chladiť, následne aplikovať upokojujúci cica-krém niekoľkokrát denne, keďže môže byť prítomné šúpanie. Kľudovejší režim odporúčame po dobu 4-7 dní, zvýšenú fotoprotekciu 3 mesiace po ošetrení. Efekt hodnotíme po mesiaci.