IPL epilácia – Navan

EXILITE II je zariadenie estetickej medicíny od firmy BTL. Technológia BTL POSTLIGHT poskytuje rýchlu regeneráciu tkaniva zásluhou netermálnych účinkov technológie modulovaného svetla LED.

K odstráneniu neestetických chĺpkov na našom tele si dnes môžeme vybrať najvhodnejšiu metódu na svete. Bezbolestné, efektívne, laserové odstránenie chĺpkov certifikovaným medicínskym prístrojom EXILITE II spoločnosti BTL.Toto zariadenie vyniká vysokou efektivitou ošetrenia pri všetkých typoch procedúr vďaka dokonalému systému oddelených pulzov, využiteľnou energiou až 66J, najrýchlejšiemu pulznému systému na trhu a chladením až do -10 °C čím sa zaručuje takmer bezbolestná procedúra IPL.

Priebeh a princíp epilácie

Epilácia je permanentná forma redukcie nadmerného či nežiadúceho ochlpenia, využívajúca potenciál svetelného spektra a výhody moderných a účinných technológií.

IPL epilácia pracuje na princípe selektívnej fototermolýzy – produkujú svetelné žiarenie nekoherentnej vlnovej dĺžky, citlivé na farbivo vlasového chĺpku – melanín. Svetelný lúč prenikne ku korienku chĺpku (folikulu), reaguje s jeho farbivom a zmenou svetelného žiarenia na tepelnú energiu dochádza k zahriatiu vlasového korienka na extrémne vysokú teplotu a jeho definitívnemu zničeniu.

Kedy je vhodná epilácia?

Keďže vlasy aj chĺpky v priebehu svojho života prechádzajú určitými rastovými cyklami, pre úspešný výsledok epilácie je potrebné zasiahnuť vlas v jeho aktívnej rastovej fáze (anagéne), kedy obsahuje najviac farbiva.

Počet – percento korienkov (folikulov) v aktívnej fáze je rôzne na jednotlivých častiach tela a do určitej miery individuálne.

Ostatné korienky na danej časti tela sú v kľudovej fáze (telogéne). Korienky v kľudovej fáze sa skôr či neskôr prebudia a začnú z nich rásť chlpy. Preto je potrebné medzi jednotlivými epiláciami dodržiavať dostatočne dlhé pauzy, priamo závislé od dĺžky kľudovej fázy na danej časti tela, aby sa maximálne množstvo chĺpkov dostalo do aktívnej fázy, stmavlo a mohlo byť zasiahnuté IPL svetelným lúčom.

Je nutné epiláciu opakovať pravidelne?

Epiláciu je potrebné opakovať 5 – 7 krát, v 4 – 8 týždňových intervaloch. Akékoľvek informácie o výsledkoch trvalej epilácie po jednom alebo dvoch zákrokoch nemôžu byť pravdivé ani objektívne. V nízkom percente prípadov, v závislosti na individuálnych vlastnostiach pokožky a ochlpenia môže byť počet potrebných opakovaní epilácie nižší alebo vyšší ako je priemer.

Je potrebná príprava pred ošetrením ?

Epiláciu laserom je možné prevádzať len na neopálená pokožku. Časti tela, ktoré môžu byť vystavené priamemu či nepriamemu slnečnému žiareniu je vhodné chrániť krémom s vyšším ochranným faktorom (50). Chĺpky nesmú byť epilované strojčekom, voskom, pinzetou ani inou metódou, ktorá chĺpky vytrháva (minimálne 6 týždňov pred zákrokom). Chĺpky musia byť na hladko oholené žiletkou-ideálne 24-48 hodín pred ošetrením.

Ako dlho trvá zákrok?

Dĺžka ošetrenia závisí od veľkosti ošetrovanej plochy. Ošetrenie oblasti podpazušia či bikín trvá niekoľko minút, oblasť väčšej plochy trvá trošku dlhšie.

Môže nastať na pokožke nejaká reakcia po epilácii?

Vo väčšine prípadov nie je epilácia sprevádzaná žiadnou reakciou pokožky po zákroku. Vo výnimočných prípadoch môže trošku sčervenať. Mierne podráždenie pokožky môže pretrvávať niekoľko hodín. Po zákroku sa neodporúča opaľovanie minimálne po dobu 2 – 3 týždňov. Dôležité je tiež požívať krém s vysokým ochranným faktorom na epilované časti tela.

Pre koho je epilácia vhodná?

Epilácia je univerzálna, vhodná pre ženy aj mužov vo všetkých lokalitách tela, s výnimkou očných rias.

Je epilácia naozaj trvalá?

Výsledok je trvalý, nežiadúce ochlpenie je zredukované na akejkoľvek časti tela alebo tváre. Vždy však treba mať na zreteli možné hormonálne zmeny, ktoré v organizme vznikajú jednak prirodzene, jednak patológiou – ide však o výnimočné prípady. V takýchto prípadoch je redukcia ochlpenia účinná na 90%.

Je epilácia bolestivá?

Vzhľadom k tomu, že je pôsobenie laserového lúča sprevádzané prúdom špeciálne chladiacej látky, ktorá ho ochladzuje až na maximálnu možnú hodnotu -10°C, procedúra je prakticky bezbolestná. Zároveň je týmto spôsobom chránená aj pokožka. Napriek tomu nemožno povedať, že ošetrenie necítite. Minimálna bolestivosť závisí aj od miesta ošetrenia a hlavne od individuálnej vnímavosti, resp.stupňa citlivosti klienta.

Kontraindikácie:

 • Tehotenstvo a kojenie
 • Ochorenie sietnice
 • Tvorba keloidov v anamnéze
 • Otvorená rana v ošetrovanej oblasti
 • Opaľovanie alebo pobyt v soláriu v predchádzajúcich 30. dňoch
 • Užívanie isotretinoinu (Roaccutane)v posledných 6. mesiacoch
 • Výskyt fotoepilepsie alebo svetlom vyvolaných záchvatov
 • Akákoľvek prebiehajúca infekcia
 • Súčasný alebo v anamnéze uvedený výskyt rakoviny, najmä malígneho melanómu alebo recidivujúcej nemelanomovej rakoviny kože
 • Ochorenia, ktoré môžu byť stimulované svetlom vo vlnovej dĺžke 480 nm až 1200 nm, napríklad v anamnéze uvedený recidivujúci herpes simplex, systémový lupus erythematotus (je to autoimunitné ochorenie, ktoré sa prejavuje u každého pacienta inak. U niektorých ho vidieť ako kožné vyrážky, vypadané vlasy, zmenu na nechtoch, u iných napáda životne dôležité orgány)
 • Užívanie fotosyntetizujúcich liekov, bylín alebo kozmetických prípravkov, ktoré môžu spôsobovať citlivosť na svetlo o vlnovej dĺžke 480 nm až 1200 nm, ako sú isotretinoin, tetracklyn alebo trezalka a iné.
 • Imunosupresívne ochorenie, vrátane AIDS a infekcia HIV, alebo užívanie imunosupresívnych liekov
 • Zdravotný stav, ktorý by mohol ovplyvniť hojenie zraneníe
 • Anamnéza hormonálnych alebo endokrinných porúch, ako je syndróm polycystických vaječníkov alebo diabetes.
 • Poruchy zrážanlivosti krvi, užívanie liekov na riedenie krvi alebo silné užívanie acylpyrínu
 • Veľmi suchá pokožka
 • Fototyp pokožky VI