Niťový lifting – Navan

Vekom dochádza k postupnému znižovaniu elasticity pokožky. Čím postupne vznikajú vrásky, ochabuje tkanivo tváre aj krku. Tvoria sa tzv. sysle, ktoré pridávajú na veku a vedia potrápiť nejednu dámu. Ak však nechcete postupovať chirurgický facelift, je tu ešte možnosť menej invazívna – niťový lifting. Niťový lifting, je technika ktorá je vhodná pre rôzne vekové skupiny klientov.

Cieľom tejto metódy je „zafixovať a spevniť kontúry“ tváre a spomaliť fyziologické zmeny spôsobené starnutím. Jedná sa o veľmi šetrný zákrok za pomoci špeciálnych nití bez použitia skalpelu a pri lokálnej anestézii. Nite sa najčastejšie používajú k úprave kontúr tváre a krku, poklesnutých ústnych kútikov a padnutého obočia. V priebehu zákroku môže byť ošetrená jedna alebo viac lokalít.

Ako zákrok prebieha?

Nakoľko sa jedná o invazívny zákrok, väčšinou je vykonávaný v lokálnom znecitlivení, ktoré vám zaistí jeho bezbolestný priebeh. Lokálna anestézie môže byť kombinovaná s podaním sedatív.

Niť je do podkožia zavedená pomocou ihly s priemerom 1,2 mm tak, aby držala podkožie v požadovanej polohe. Niť následne zarastie väzivovým tkanivom, čím je dosiahnuté stabilizácia nového, požadovaného vzhľadu. Nite sú z materiálu, ktorý sa už roky používa v plastickej chirurgii, v podkoží i na koži. Je to materiál nealergizujúci, plne vstrebateľný.

Po zákroku

Po zákroku bude ošetrovaná plocha mierne opuchnutá a môžu sa objaviť aj drobné modrinky. Trvá to asi jeden týždeň. Je doporučené asi 14 dní po zákroku nevykonávať namáhavé pohyby, obzvlášť v ošetrovanej oblasti. Výsledok je po ošetrení takmer okamžitý, v priebehu niekoľkých mesiacov sa ešte mierne zlepšuje tým, ako vplyvom nití v podkoží vznikajú kolagénové zrasty, ktoré pomáhajú držať podkožie v požadovanej polohe.

Efekt niťového liftingu je cca 2-3 roky.