PRP plasma – Navan

Proces starnutia nemožno zastaviť. Vďaka novým metódam však možno čas trochu pozastaviť. Plazmaterapia je unikátna metóda, ktorá využíva „zdroje“ nášho tela a patrí bezpochyby k tým najúčinnejším.

Plazmaterapia, čiže Platelet Rich Plasma Therapy (PRP), je moderná a veľmi šetrná metóda estetickej medicíny, ktorá k omladeniu využíva krvnú plazmu získanú z vlastnej krvi. Krvná plazma obsahuje proteíny a krvné doštičky s veľkým množstvom rastových faktorov, ktoré prirodzene podporujú revitalizačné a regeneračné procesy buniek. Jedinečnosť zákroku spočíva v použití plazmy s koncentrátom rastových faktorov, získaných procesom separácie v špeciálnom prístroji. Cielenou aplikácií do ošetrovaných partií dôjde k stimulácii regeneračného a omladzujúceho procesu kože. Efekt ošetrenia môže byť ešte výraznejší, ak sa k plazme pridá aj kyselina hyalurónová.

Ošetrované oblasti

V estetickej dermatológii je aplikácia obohatené vlastné plazmy využívaná k redukcii vrások tváre, najmä v oblasti radiálnych vrások hornej pery, ďalej potom brady, jemných vrások okolo očí aj v oblasti čela a Glabely (oblasti čela nad koreňom nosa medzi obočím). Okrem tváre možno metódu využiť aj k rejuvenáciu kože krku, dekoltu a chrbtov rúk. Plazmaterapia môže pomôcť aj v procesoch regenerácie pokožky po rôznych zákrokoch (lasera, chemickom peelingu pod.). Ďalšou indikáciou je korekcia všetkých typov jaziev a liečba chronických rán. Veľmi často ju využívame aj pri riešení vypadávajúcich vlasov a alopecie.

Ako prebieha zákrok

Zákrok je vďaka použitiu vlastnej krvi maximálne bezpečný, celý proces od odberu po spracovanie krvnej plazmy prebieha priamo v ordinácii, pričom sa odoberá 8-16 ml krvi v závislosti na množstve plazmy potrebnej na ošetrenie. Ambulantné ošetrenie trvá od 30 do 60 minút podľa veľkosti ošetrovanej oblasti. Najskôr sa odoberie krv pacienta do špeciálneho setu, pomocou centrifúgy sa oddelí krvná plazma. Následne sa plazma môže zmiešať aj s kyselinou hyalurónovou. Potom lekár upravenú plazmu šetrne jemnou ihlou alebo kanylou (podľa rozsahu a miesta ošetrenia) aplikuje do kože

Po ošetrení

Procedúra by sa mala aplikovať v troch dávkach, v intervale od 14 do 20 dní medzi jednotlivými sedeniami. Ak sa tento postup dodrží, je výsledok vidieť po 2 – 3 týždňoch a pretrvá 8 – 12 mesiacov v závislosti od typu pleti.

Výhody

Vzhľadom k tomu, že sa jedná aplikáciu časti vlastnej krvi, je riziko komplikácií úplne mizivé, minimalizuje sa aj možnosť intolerancie. Aplikáciou sa navodzuje regenerácie a rejuvenizácia tkanív. Výhodou je tiež rýchle hojenie, bez nežiaducich reakcií, ktoré môžu nastať u bežných farmaceuticky vyrábaných látok. Jednoduchá, bezpečná príprava a komfortne rýchla aplikácia sú bezpochyby jasnou výhodou pre klienta.